Tel: 797-031-769

FAQ

Poradnia psychologiczna to placówka, która ma na celu udzielać dorosłym, dzieciom i młodzieży pomocy psychologicznej, w różnych obszarach. 
Mind Concept oferuje kompleksowe usługi w zakresie dobrostanu i zdrowia psychicznego. Świadczymy nasze usługi zarówno stacjonarnie, jak i online. Kadrę w poradni tworzą specjaliści z różnych dziedzin m.in. psychologowie, dietetycy, terapeuci uzależnień czy seksuolodzy, dzięki czemu jesteśmy w stanie pomóc wielu osobom i współpracować, jeśli tego wymaga dany pacjent lub sytuacja. Nasz cel to zapewnienie jak najlepiej dostosowanej do pacjenta pomocy. Usługi świadczymy w duchu współpracy i życzliwości, respektując cele, potrzeby i przekonania pacjentów.

Prosta odpowiedź – wszyscy. W naszej poradni mile widziani są zarówno dorośli, jak i młodzież oraz dzieci. Niepełnoletni pacjenci potrzebują jednak opiekuna i jego zgody na skorzystanie z naszych usług. 

Specjaliści w swojej branży. Więcej możecie o nich przeczytać w zakładce “Nasi specjaliści”.

Zdecydowanie! Prowadzimy spotkania i terapie zarówno stacjonarnie i online, więc odległość nie jest dla nas przeszkodą we współpracy z pacjentem.

Ceny naszych usług znajdą Państwo w zakładce “Cennik”.

Pierwsza wizyta w poradni może wyglądać dwojako. Jeśli pacjent przychodzi z jednorazowym problemem, wtedy psycholog porozmawia i pomoże rozwiązać trudność. 

Jednak, gdy celem wizyty jest rozpoznanie problemu i ewentualna terapia, po poznaniu pacjenta, psycholog przejdzie do wywiadu klinicznego. Na początku takiego wywiadu pacjent określa swoją trudność lub problem. Specjalista poprosi również o wskazanie przyjmowanych leków psychiatrycznych, dotychczas postawione diagnozy, hospitalizacje, inne choroby przewlekłe i historię zdrowia psychicznego w rodzinie. Specjalista zagłębi się w trzy sfery funkcjonowania: funkcjonowanie rodzinne, w pracy oraz w relacjach z innymi. 

Wywiad może zająć kilka spotkań, a po jego zakończeniu następuje wstępne rozpoznanie oraz formułowanie celów do dalszej pracy. Pacjent zostaje poinformowany również o obowiązku tajemnicy ze strony specjalisty oraz warunkach, w jakich tajemnica nie obowiązuje.

Na wizytę w poradni możesz umówić się telefonicznie lub przez portal “Znany lekarz”. Wszystkie informacje znajdziesz w zakładce “Umów się”.

Wszystkich specjalistów i psychologów obowiązuje tajemnica, więc wszystko co powiesz zostanie w gabinecie, który jest bezpiecznym miejscem. 

Jednak są przypadki i warunki w których tajemnica nie obowiązuje. Jest to zagrożenie życia lub zdrowia. W takim przypadku specjalista ma obowiązek pomóc pacjentowi.